Zamknij

Pogorszenie pogody we wtorek. Groźne burze z gradem możliwe w wielu miejscach

PAP
01.06.2021 07:38
burza
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Pogoda na wtorek przyniesie deszcz i burze. IMGW ostrzega, że zagrzmi w północno-zachodniej Polsce, a groźniejsze burze z gradem i silnym wiatrem przejdą od północnych krańców Wielkopolski, Kujaw po wschodnią część Pomorza.

Pogoda we wtorek przyniesie deszcz na północy oraz zachodzie kraju. Mogą wystąpić też burze, miejscami z gradem i silnymi porywami wiatru. Pogodnie i słonecznie będzie w centrum. Wysoko w Tatrach przybędzie śniegu – prognozuje synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk.

Gdzie jest burza we wtorek?

Po nocy, podczas której pojawiły się przelotne opady deszczu, a w woj. pomorskim i na pograniczach z woj. zachodniopomorskim i woj. kujawsko-pomorskim też słabe burze, we wtorek deszcz padać będzie w północno-zachodniej części kraju.

Tam też można spodziewać się burz. Groźniejsze, jak wskazała Tomczuk, będą te, które występować będą od północnych krańców Wielkopolski, Kujaw po wschodnią część Pomorza. Niewykluczone, że towarzyszyć im będzie grad, wiatr w porywach do 60 km/h i opad deszczu do 20-25 mm.

Reszta kraju będzie pogodniejsza. W Tatrach natomiast nadal będzie padał śnieg. Obecnie leży tam ok. pół metra śniegu. "Spodziewamy się, że będzie padał co najmniej do środy" – wyjaśniła synoptyk. Termometry w kraju wskazywać będą do 18 stopni, nad morzem 14-16 stopni.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/oprac. AK