IMGW wydaje nowe ostrzeżenia. Zagrożeniem marznące opady i silny wiatr

23.11.2019 15:30
Gołoledź
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Pogoda. IMGW ostrzega w sobotę przed gołoledzią spowodowaną marznącym deszczem i mżawką w części woj. lubelskiego i podkarpackiego. Instytut wydał też alert przed silnym wiatrem w zachodnich powiatach woj. dolnośląskiego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w nocy z piątku na sobotę wydał ostrzeżenia przed gołoledzią dla większości województwa lubelskiego (z wyjątkiem powiatów ryckiego, puławskiego, opolskiego i kraśnickiego).

Początkowo opady marznącego deszczu będą występować na południu województwa i stopniowo będą rozprzestrzeniać się na północ. Opady marznące mogą być przejściowe i gdzieniegdzie przechodzić w opady śniegu.

Słabe opady marznącego deszczu oraz mżawka powodujące gołoledź mogą wystąpić także we wschodniej części województwa podkarpackiego.

Zobacz także

Ponadto IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w zachodnich powiatach woj. dolnośląskiego. Wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 45 km/h, w porywach lokalnie do 80 km/h, może wystąpić w powiatach: zgorzeleckim, lubańskim, lwóweckim, jeleniogórskim, kamiennogórskim, wałbrzyskim i kłodzkim.

RadioZET.pl/IMGW/PAP