Zamknij

Pogoda: Atak zimy w Tatrach. Chwycił mróz i spadło 11 cm śniegu

04.10.2019 12:44
Śnieg w Tatrach
fot. Konrad Komarnicki/East News

Pogoda. W Tatrach od wysokości około 1500 m leży śnieg. Miejscami na szlakach pojawiły się oblodzenia. Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego apelują do turystów o zachowanie ostrożności.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda uległa drastycznej zmianie .Polska jest w obszarze obniżonego ciśnienia, na skraju niżu znad północno-zachodniej Rosji. Z północnego zachodu nadal napływa chłodne i wilgotne powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda: Śnieg w Tatrach 

Ośnieżone Tatry można obserwować z Zakopanego. Mocno ośnieżone są m.in. zbocza Giewontu czy Kasprowego Wierchu. Na Kasprowym w piątek rano leżało 10 cm śniegu, a termometry wskazywały tam minus 4 st. C.

Wychodząc w wyższe partie gór należy pamiętać o odpowiednim, ciepłym ubraniu i zimowym obuwiu. W miejscach oblodzonych i zaśnieżonych niezbędne mogą okazać się raczki. W dolnych partiach szlaki są mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste. Pracownicy TPN informują, że szczególnie dużo błota jest na Ścieżce nad Reglami między Doliną Lejową, a Doliną Chochołowską, w stronę Bobrowieckiej Przełęczy oraz u wylotu Doliny Starorobociańskiej.

RadioZET.pl/PAP