Zamknij

Pogoda. Burze i intensywne opady deszczu. Ostrzeżenie dla kilku województw

29.08.2021 08:40
Mapa pogodowa Polski
fot. Ventusky

Pogoda w niedzielę znowu przyniesie chłód i deszcz. Lokalnie mogą też pojawić się burze. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie maksymalnie do 21 stopni Celsjusza - prognozuje IMGW. 

Pogoda w ostatni weekend wakacji nie zachęca do wyjścia z domu. Po chłodnej nocy czeka nas kolejny dość chłodny i pochmurny dzień. – W niedzielę pojawią się opady deszczu i burze – poinformowała Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW

Pogoda na niedzielę. Burze i intensywne opady deszczu

Burze w niedzielę spodziewane są na północy, zachodzie i w centrum kraju. Głównym zagrożeniem w czasie wyładowań atmosferycznych będą wyższe sumy opadów z powodu wolnego przemieszczania się burz - lokalnie do około 20 mm (przede wszystkim w rejonie Opolszczyzny, na Śląsku oraz w części Wielkopolski i Ziemi Łódzkiej). Porywy wiatru mogą sięgać 50-65 km/h. Niewykluczony jest drobny grad.

Temperatura maksymalna w niedzielę wyniesie od 14-15 stopni w Małopolsce i na Podkarpaciu do 20-21 stopni Celsjusza na zachodzie, północnym wschodzie i w centrum kraju. Chłodniej będzie na obszarach podgórskich Karpat, około 12 stopni. 

Kolejnej nocy - z niedzieli na poniedziałek - także będzie dość chłodno i pochmurnie. Wystąpią opady deszczu, na południu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Początkowo możliwe są burze. Wysoko w Tatrach spadnie deszcz ze śniegiem i śnieg. Gdzieniegdzie pojawią się mgły ograniczające widzialność do 200 m.

RadioZET.pl/IMGW/PAP