Obserwuj w Google News

Pogoda. Burze i opady. Na termometrach do 24 stopni Celsjusza

2 min. czytania
18.05.2019 08:08
Zareaguj Reakcja

W sobotę w wielu regionach wystąpią burze. Temperatura maksymalna od 20 st.C na północy do 24 st.C na południowym wschodzie oraz w centrum, chłodniej tylko nad morzem i w rejonach podgórskich - od 17 st.C do 19 st.C. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego.

Pogoda. Burze i opady. Na termometrach do 24 stopni Celsjusza
fot. Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W sobotę na południowym zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane i tam bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami, na wschodzie kraju miejscami grad. Prognozowana wysokość opadów do 35 mm lokalnie na Mazurach i 30 mm na północnym wschodzie oraz do 20 mm na Suwalszczyźnie, Lubelszczyźnie, Pomorzu Wschodnim i Podkarpaciu. Temperatura maksymalna od 20 st.C na północy do 24 st.C na południowym wschodzie oraz w centrum, chłodniej tylko nad morzem i w rejonach podgórskich - od 17 st.C do 19 st.C. Wiatr na ogół umiarkowany, w Sudetach w porywach do 75 km/h, nad morzem do 70 km/h, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h na północnym wschodzie oraz do 70 km/h na pozostałym obszarze.

W nocy na wschodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, od zachodu stopniowo zanikające. W pierwszej części nocy na północnym wschodzie i wschodzie burze. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm na Podlasiu i Suwalszczyźnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, gdzieniegdzie może utworzyć się mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 10 st.C na północy do 14 st.C na wschodzie, tylko na południowym zachodzie chłodniej: od 6 st.C do 9 st.C. Wiatr na ogół słaby, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz i w Sudetach wiatr w porywach do 60 km/h.

>>>PROGNOZA POGODY<<<

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. W czasie burz prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna 23 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura minimalna 14 st.C. Wiatr słaby, wschodni.

RadioZET.pl/PAP