Pogoda na czwartek. Burze, opady deszczu i grad

Redakcja
16.05.2019 06:59
Pogoda na czwartek. Burze, opady deszczu i grad
fot. Shutterstock

W czwartek czeka nas burzowy i deszczowy dzień. W czasie burz porywy wiatru sięgną do 65 km/h, a na wschodzie do 70 km/h. Miejscami może spaść grad.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W czwartek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, a w pasie od Ziemi Lubuskiej po Mazowsze i Podlasie oraz na południowym wschodzie kraju miejscami burze. Prognozowana suma opadów na wschodzie Mazowsza, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Ziemi Lubuskiej, Ziemi Łódzkiej i w Wielkopolsce do 20 mm. Początkowo na południu, zachodzie i w centrum mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Temperatura maksymalna od 11°C, 12°C nad morzem i 15°C na północy do 20°C na południowym wschodzie oraz miejscami w centrum. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-wschodni i wschodni, na południu kraju zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h, a na wschodzie do 70 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, na południu i południowym zachodzie miejscami większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu, a na wschodzie i miejscami w centrum, a początkowo też na zachodzie, burze. W pasie od Pomorza Gdańskiego przez Kujawy i Mazowsze po Podlasie, Lubelszczyznę i Ziemię Świętokrzyską prognozowana suma opadów do 15 mm. Nad ranem miejscami na południu kraju krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 5°C, 6°C w kotlinach górskich i 7°C na Dolnym Śląsku do 13°C na północnym wschodzie i 14°C miejscami w centrum. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty, z kierunków wschodnich, tylko na południowym zachodzie kraju zmienny.

>>>PROGNOZA POGODY<<<

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże, okresami możliwe większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Opady okresami mogą mieć umiarkowane natężenie, prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna 19°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura minimalna 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

RadioZET.pl/PAP