Zamknij

Ciepła i słoneczna sobota. Miejscami możliwe delikatne opady

19.10.2019 08:37
Pogoda
fot. Shutterstock

Czeka nas ciepła i słoneczna sobota. Temperatura maksymalna od 13 st., 14 st. na wybrzeżu do 18 st. w centrum kraju i 20 st. na Śląsku, Podkarpaciu i Zamojszczyźnie. Miejscami możliwe jednak opady deszczu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W sobotę na wschodzie i południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane, okresami duże. Na północnym zachodzie słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13 st., 14 st. na wybrzeżu do 18 st. w centrum kraju i 20 st. na Śląsku, Podkarpaciu i Zamojszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy na północy i północnym zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami słabe opady deszczu. W pozostałej części kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 8 st. do 11 st., nad morzem do 13 st., chłodniej na terenach podgórskich: od 5 st. do 7 st., lokalnie w dolinach górskich spadki temperatury do 1 st. Wiatr słaby, na Pogórzu Karpackim umiarkowany, z kierunków południowych. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 70 km/h.

>>>AKTUALNA PROGNOZA POGODY<<<

W sobotę w Warszawie dzień zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby, południowy. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby, na ogół południowy.

RadioZET.pl/ PAP