Zamknij

Przybywa ostrzeżeń IMGW. Silny wiatr może być niebezpieczny

Magdalena Kulej
15.12.2019 13:03
Pogoda. Coraz więcej ostrzeżeń IMGW. Silny wiatr może być niebezpieczny
fot. GERARD/REPORTER

Pogoda w niedzielę może zrobić się miejscami groźna. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem na północy i południu kraju. Alertów przybywa.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w niedzielę ostrzeżenia o silnym wietrze dla pięciu województw. Alerty pierwszego stopnia obowiązują: w południowych powiatach województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego oraz w północnych powiatach województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Zobacz także

Od rana do wieczora na terenie tych województw przewidywany jest silny wiatr z południowego zachodu o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 85 km/h. W południowej Małopolsce i na południu woj. śląskiego silny wiatr w niedzielę ma wiać od godz. 7 do godz. 19, a na południu podkarpackiego - od godz. 10 do 21.

imgw
fot. IMGW

Pierwszy - najniższy stopień ostrzeżenia oznacza, że IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW