Zamknij

Deszczowa niedziela. Miejscami możliwe burze

14.07.2019 08:21
Deszczowa niedziela. Miejscami możliwe burze
fot. Shutterstock

W niedzielę czekają nas przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 18°C na północnym wschodzie do 23°C miejscami na zachodzie; nad morzem od 16°C do 20°C; na Podhalu około 17°C.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W niedzielę będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie na północy kraju miejscami rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu, a głównie w południowej połowie kraju również burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 18°C na północnym wschodzie do 23°C miejscami na zachodzie; nad morzem od 16°C do 20°C; na Podhalu około 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo na południu kraju duże z zanikającymi przelotnymi opadami deszczu. Lokalnie, głównie na południu mgły, ograniczające widzialność do 400 m, w kotlinach sudeckich do 200 m. Temperatura minimalna od 7°C na północnym wschodzie, 9°C, 11°C na przeważającym obszarze, do 13°C nad morzem; na Podhalu chłodniej, około 6°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych, jedynie na południu zachodni.

>>> PROGNOZA POGODY <<<

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 10°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. 

RadioZET.pl/PAP