Zamknij

Pogoda: Ekstremalna fala upałów dotrze do Polski. Powrócą nawałnice z gradem

09.07.2020 13:04
Mapa pogodowa Polski
fot. ventusky.com

Pogoda daje się we znaki mieszkańcom południowo-zachodniej Europy. Temperatury sięgają tam 45 stopni Celsjusza. Gorąco zrobi się również w Polsce. Wraz ze wzrostem temperatury powrócą niebezpieczne burze z gradem. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Fala ekstremalnych upałów w Europie. Od kilku dni termometry w Hiszpanii i Portugalii pokazują ponad 40 stopni Celsjusza. Gorące powietrze z południa Europy dotrze wkrótce do Polski. Jak informuje serwis fanipogody.pl, w piątek 10 lipca z południa Starego Kontynentu napływać będzie bardzo ciepła i wilgotna masa powietrza. W drugiej części dnia od zachodu do Polski wkroczy front chłodny, który wypierać ma cieplejszą masę powietrza. Oznacza to powstanie kolejnych gwałtownych i niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. 

Pogoda. Upał i burze wracają do Polski 

Pogoda w piątek 10 lipca znów będzie niebezpieczna. Na zachodzie, południu, centrum i wschodzie Polski zrobi się bardzo gorąco. Termometry w cieniu pokażą ponad 30 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie na północy kraju. Zderzenie dwóch mas powietrza o zróżnicowanej temperaturze będzie sprzyjać powstawaniu superkomórek burzowych oraz struktur wielokomórkowych. Serwis fanipogody.pl nie wyklucza formowania się trąb powietrznych i opadów gradu o średnicy 3-5 cm. Ostrzeżenie przed burzami z gradem dotyczy godzin popołudniowych i wieczornych. 

pgooda

W sobotę 11 lipca na przeważającym obszarze kraju zrobi się chłodniej. Ciepła masa powietrza ograniczy swój zasięg tylko do krańców wschodnich Polski. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 27 stopni Celsjusza. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Fanipogody