Obserwuj w Google News

Załamanie pogody. Przez Polskę idą groźne burze i ulewy. IMGW wydał ostrzeżenia

2 min. czytania
09.09.2022 07:46
Zareaguj Reakcja

IMGW wydał w piątek alerty przed intensywnym deszczem i burzami. Pogoda będzie niebezpieczna w dużej części Polski. Miejscami wysokość opadów osiągnie nawet 30 mm.

Pogoda
fot. PAP/Lech Muszyński

Pogoda w piątek będzie deszczowa niemal w całym kraju z wyjątkiem północno-wschodnich krańców - poinformowała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ewa Łapińska. Na zachodzie możliwe są burze.

Miejscami przejdą również ulewy, choć już nie tak groźne jak w czwartek, gdy Gorzów Wielkopolski został zalany. Według IMGW wysokość opadów maksymalnie wyniesie 30 mm.

Redakcja poleca

Pogoda. Gdzie jest burza? Alerty IMGW

- Intensywne opady deszczu na Podlasiu i Lubelszczyźnie, natomiast w pozostałej części Polski zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Po południu przelotny deszcz i burze na zachodzie. Piątek będzie zatem pochmurny i deszczowy, tylko w różnych momentach i w różnych miejscach - powiedziała synoptyk Ewa Łapińska.

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z silnym deszczem dla pięciu województw:

  • zachodniopomorskiego (z wyjątkiem zachodnich powiatów), gdzie będą obowiązywać do godz. 8 w piątek;
  • pomorskiego, ważne do godz. 11 w piątek;
  • kujawsko-pomorskiego, ważne do godz. 11 w piątek;
  • mazowieckiego (w powiatach południowych i zachodnich), ważne do godz. 11 w piątek;
  • lubelskiego w powiatach południowych do godz. 11 w piątek, w pozostałej części województwa obowiązują do godz. 9 w piątek.

Zapowiada się chłodny dzień. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza w północno-wschodniej Polsce, 16 stopni w strefie największych opadów, do 22 stopni na zachodzie.

Wiatr na wschodzie i północy umiarkowany, okresami dość silny, z południowego wschodu. Na południu i zachodzie wiatr słaby i umiarkowany, w burzach porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

RadioZET.pl/PAP/IMGW