Alert: Niebezpieczne burze z gradem suną do Polski. Wydano ostrzeżenia

12.07.2019 18:00
Mapa burzowa online
fot. Shutterstock

Gdzie jest burza? Burzowy front znad Niemiec zmierza do Polski. IMGW wydał prognozę zagrożeń przed burzami z gradem. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Pogoda w najbliższych dniach może być dynamiczna. Choć aurę w Polsce kształtuje jeszcze niż Quinctilius, wkrótce zostanie wypchnięty przez Xandrę znad Wysp Brytyjskich – wyż, który przyniesie zdecydowanie wyższe temperatury.

Gdzie jest burza? Mapa burzowa online 

Sprawdź, gdzie jest burza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń przed burzami. Miejscami towarzyszyć im będą opady gradu.

W sobotę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami i burzami z gradem obowiązywać będzie w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, łódzkim oraz lubelskim. 

W niedzielę burz z gradem należy spodziewać się w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim i wielkopolskim. 

pogoda

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Zalecana jest ostrożność i śledzenie komunikatów IMGW.

Pogoda w weekend. Jaka temperatura? 

W sobotę duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 20 st. do 24 st., na Suwalszczyźnie, miejscami na wybrzeżu i terenach podgórskich od 18 st. do 19 st. 

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 20 st. do 25 st., na Suwalszczyźnie, lokalnie na wybrzeżu i Podhalu od 18 st. do 19 st.

RadioZET.pl/PAP