Obserwuj w Google News

Gwałtowne burze i upały w środę. Potem nadejdzie duża zmiana

PAP
1 min. czytania
28.07.2021 07:59
Zareaguj Reakcja

Pogoda w środę rano początkowo przyniesie zachmurzenie małe i umiarkowane. Później pojawią się burze. Od upałów i burz odpoczniemy już w czwartek – powiedział PAP synoptyk IMGW Jakub Gawron.

Pogoda na środę
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Pogoda w środę będzie zmienna. Rano zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. "Później, w ciągu dnia miejscami wzrośnie do dużego, a wraz ze wzrostem zachmurzenia pojawią się przelotne opady deszczu i burze"- powiedział Jakub Gawron. Ostrzegł, że "burze mogą być znów gwałtowne".

Gdzie jest burza 28 lipca? Szczególnie na gwałtowne burze narażona będzie wschodnia połowa kraju oraz pas od Pomorza Wschodniego aż do centrum kraju. – Tutaj spodziewamy się burz z opadami deszczu lokalnie nawet do 40 mm – wskazał.

Pogoda. Gwałtowne burze i upały. Potem nadejdzie zmiana

– Porywy wiatru podczas burz do 80-90 km/h. Jednak lokalnie nie można wykluczyć, że zawieje nawet z prędkością 100 km/h – powiedział. – Będą to bardzo gwałtowne burze – podkreślił. Temperatura od 23 na północnym zachodzie, ok. 29 st. C w centrum, aż do 32 st. C na południowym wschodzie. – Czeka nas wiec kolejny upalny dzień – dodał.

Nieco spokojniejszy będzie czwartek. – Wtedy odpoczniemy od burz i upałów – powiedział Gawron. Wówczas jedynie miejscami będą występować niewielkie opady deszczu a temperatura w całej Polsce będzie już poniżej 30 st. C. Termometry pokażą od 23-28 st. C.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP - Daria Kania/IMGW/oprac. AK