Pogoda. Intensywne opady i burze. Ostrzeżenia IMGW

08.08.2019 07:04
Pogoda. Intensywne opady i burze
fot. Shutterstock

W czwartek w wielu regionach nadal obowiązują ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia wydane przez IMGW. Synoptycy wydali alarmy przed burzami z gradem i intensywnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 st. C na Pogórzu Karpackim i na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Śląsku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, miejscami także duże. Przelotne opady deszczu, gdzieniegdzie burze, zwłaszcza na północy, a rano także na wschodzie. Podczas burz możliwe lokalne opady do 15 mm, 20 mm, niewykluczone opady małego gradu. Temperatura maksymalna od 21 st. C na Pogórzu Karpackim i na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Śląsku. Wiatr umiarkowany, na północy także dość silny, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru na ogół do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie na ogół małe lub umiarkowane, tylko na północy okresami duże i tam przelotne opady deszczu, a początkowo lokalne burze. Temperatura minimalna od 10 st. C na Przedgórzu Sudeckim i 11 st. C na Suwalszczyźnie do 17 st. C na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, południowo-zachodni.

>>>SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY<<<

W czwartek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, pod wieczór stopniowo słabnący, zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 16 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

Ostrzeżenia IMGW

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem obejmuje województwo podkarpackie, lubelskie oraz południową cześć woj. mazowieckiego (pow. lipski, radomski, zwoleński). Natomiast ostrzeżenie przed silnym deszczem z burzami obowiązuje w woj. pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i na Suwalszczyźnie.

IMGW wydał w czwartek również ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia dla województwa opolskiego i śląskiego. Stan wody w rzekach będzie się tam podnosił ze względu na prognozowane burze z intensywnymi opadami deszczu.

RadioZET.pl/PAP