Pogoda. Koniec upałów. Miejscami przelotne opady

17.06.2019 06:50
Pogoda. Koniec upałów. Miejscami przelotne opady
fot. Shutterstock

W poniedziałek czeka nas przerwa od upałów. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 24 st. do 27 st. Miejscami możliwe przelotne opady.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek w zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. Na Warmii, Mazurach, Podlasiu przelotne opady deszczu, w górach przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana suma opadów podczas burz do 15 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 24 st. do 27 st., chłodniej na północy kraju, nad morzem i w rejonach podgórskich od 19 st. do 23 st. Wiatr na zachodzie słaby, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, północny i północno-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

W nocy zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. W rejonach podgórskich Małopolski i Podkarpacia przelotne opady deszczu. Na Pomorzu nad ranem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 9 st. na Suwalszczyźnie około 12 st. w centrum, do 14 st., 15 st. na południu, zachodzie i nad morzem. Wiatr na zachodzie słaby zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni.

>>>PROGNOZA POGODY<<<

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby, po południu okresami umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, później bezchmurnie. Temperatura minimalna 13 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

RadioZET.pl/PAP