Zamknij

Pogoda: Atak zimy w dwóch województwach. ''Mogą zamarzać drogi i chodniki''

25.12.2019 18:58
Śnieżyca
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Pogoda. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę po południu ostrzeżenie pierwszego stopnia o możliwych oblodzeniach dróg i chodników oraz opadach mokrego śniegu dla południowych powiatów woj. małopolskiego i śląskiego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na terenie województwa małopolskiego ostrzeżenie dotyczy pięciu powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, suskiego i tatrzańskiego, natomiast w woj. śląskim dwóch - cieszyńskiego i żywieckiego.

Według prognoz IMGW, po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem mogą zamarzać drogi i chodniki. Temperatura na wskazanym obszarze może spaść przy gruncie do ok. -2 stopni Celsjusza. 

''Dziś w nocy nadal towarzyszyć nam będą opady i duże zachmurzenie. W górach przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść miejscami 10 cm. Temperatura od 0 na Suwalszczyźnie, do 4 stopni miejscami na zachodzie oraz nad morzem. W obszarach podgórskich chłodniej'' - poinformowało na Twitterze IMGW. 

Pogoda. Mokry śnieg i oblodzenia - ostrzeżenia IMGW 

Ostrzeżenia IMGW obowiązują od godziny 21.00 w środę do godziny 9.00 w czwartek.

Zobacz także

Pierwszy - najniższy stopień ostrzeżenia - oznacza, że IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

RadioZET.pl/PAP/IMGW