Zamknij

Pogoda. Na termometrach nawet 27 stopni. Miejscami możliwe opady

Redakcja
01.06.2019 09:11
Pogoda. Na termometrach nawet 27 stopni. Miejscami możliwe opady
fot. Shutterstock

Pierwszy dzień czerwca będzie pogodny. Na termometrach zobaczymy nawet 27 stopni Celsjusza. Miejscami możliwe przelotne opady deszczu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W sobotę w kraju zachmurzenie umiarkowane, miejscami także duże z przelotnymi opadami deszczu. Najwyższe prawdopodobieństwo przelotnych opadów deszczu i burz w rejonie Pomorza Wschodniego i Kujaw oraz na obszarze od Śląska i Opolszczyzny, przez Ziemię Łódzką, Kielecczyznę, po Lubelszczyznę. W czasie burz prognozowane opady deszczu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 22 do 26 st., chłodniej miejscami na wybrzeżu i terenach podgórskich: od 20 do 22 st. Wiatr na ogół słaby, zmienny, tylko na północy umiarkowany, południowo-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

W nocy zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, miejscami, głównie na południowym wschodzie, wschodzie i w centrum, wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Nad ranem gdzieniegdzie, zwłaszcza na południu kraju, mgła ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 11 do 16 st., chłodniej na terenach podgórskich, od 8 do 11 st. Wiatr na ogół słaby, zmienny, tylko na północy umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych.

>>>PROGNOZA POGODY<<<

W sobotę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu okresami wzrastające do dużego i wtedy możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 16 st. Wiatr słaby, zmienny.

RadioZET.pl