Zamknij

Pogoda. Nie uciekniemy przed upałami. Na termometrach ponad 30 stopni

05.06.2019 07:03
Pogoda. Nie uciekniemy przed upałami. Na termometrach ponad 30 stopni
fot. Shutterstock

Środa przyniesie kolejne upały. Temperatura maksymalna od 25 st., 26 st. na Pomorzu Gdańskim i Podkarpaciu do 30 st. na zachodzie. Miejscami możliwe burze z gradem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W środę zachmurzenie małe, we wschodniej połowie kraju miejscami wzrastające do umiarkowanego i dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz. Przelotny deszcz i burze możliwe też w Sudetach. W czasie burz prognozowana suma opadów do 20 mm, na wschodzie do 30 mm. Lokalnie możliwy grad. Temperatura maksymalna od 25 st., 26 st. na Pomorzu Gdańskim i Podkarpaciu do 30 st. na zachodzie oraz lokalnie na północnym wschodzie kraju. Nieco chłodniej tylko na Podhalu, około 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w zachodniej części wybrzeża okresami dość silny, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie we wschodniej połowie kraju początkowo duże i wtedy przelotne opady deszczu i zanikające burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 10 mm. Nad ranem w kotlinach górskich mgły ograniczające widzialność do 400 metrów. Temperatura minimalna od 13 st., 14 st. na wschodzie do 18 st. na zachodzie, tylko na obszarach podgórskich od 10 st. do 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

>>>PROGNOZA POGODY<<<

W Warszawie w środę zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu i burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Porywy wiatru podczas burz do 70 km/h. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo możliwe zachmurzenie duże z zanikającymi przelotnymi opadami deszczu i burzami. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 10 mm. Temperatura minimalna 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.

RadioZET.pl/PAP