Zamknij

Pogoda: Uderzenie ciepła w Polsce. Nawet 18 stopni na termometrach

09.03.2020 14:48
Mapa
fot. Ventusky.com

Pogoda. Do Polski napływa ciepłe powietrze znad Atlantyku. Najnowsze prognozy synoptyków wskazują wzrost temperatury do 16-18 stopni Celsjusza. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prognoza pogody na najbliższy tydzień (09-15.03.2020) wygląda optymistycznie. Jak podaje IMGW, ''będą okresy cieplejsze i chłodniejsze, ale cały czas wiosennie''. W dzień temperatury zdecydowanie dodatnie, noce raczej bez mrozu, lub tylko lekko poniżej zera, głównie na terenach podgórskich.

Pogoda. Ocieplenie w Polsce 

W poniedziałek i wtorek trochę słońca, trochę chmur, niewielkie opady deszczu, ciepło, od 7-10 stopni Celsjusza - pisze na swojej stronie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zobacz także

W środę i czwartek więcej chmur, deszczowo. Wzrośnie prędkość wiatru, okresami porywy mogą osiągać około 70 km/h, a w czwartek na wybrzeżu nawet 85 km/h. Południowo-zachodni wiatr przyniesie ciepłe powietrze znad bardziej południowych części Atlantyku. Prognozowana temperatura na południu i południowym zachodzie Polski to 14-16 stopni Celsjusza. Z kolei TVN Meteo podaje, że w czwartek na południu kraju termometry mogą wskazywać nawet 18 stopni Celsjusza. 

pogodybja
fot. IMGW

Od piątku lekkie ochłodzenie, w górach opady śniegu. Deszcz ze śniegiem możliwy także na nizinach, nie będzie to jednak powrót zimy. W dzień temperatury powyżej 5 stopni, jeśli zaświeci słońce będzie cieplej, na południu kraju około 10 stopni Celsjusza. W nocy bliżej zera, a nawet miejscami lekko poniżej. Codziennie możliwy przelotny deszcz.

RadioZET.pl/IMGW/TVN Meteo