Zamknij

Pogoda. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem. IMGW ostrzega przed wichurami

29.11.2019 06:58
pogoda
fot. Shutterstock

W piątek czekają nas opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 5 st.C do 9 st.C. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnymi wiatrami w województwie pomorskim i zachodniopomorskim.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz przelotnymi opadami deszczu. Na Pomorzu Wschodnim po południu opady deszczu ze śniegiem, lokalnie możliwy śnieg. W górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 5 st.C do 9 st.C. Wiatr umiarkowany, na zachodzie i północy okresami dość silny, w całym kraju porywisty, z kierunków zachodnich. Wiatr w porywach do 60 km/h, na północy kraju i w Karpatach do 70 km/h, nad morzem do 85 km/h. Na Pomorzu Wschodnim lokalnie możliwe zawieje śnieżne.

Zobacz także

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz lokalnymi rozpogodzeniami. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w opady śniegu. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od -2 st.C do 1 st.C; cieplej nad morzem od 1 st.C do 3 st.C, chłodniej w rejonach podgórskich około -3 st.C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny i silny, w całym kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wiatr w porywach do 60 km/h, nad morzem i w górach do 70 km/h. W Karpatach zawieje śnieżne.

>>>AKTUALNA PROGNOZA POGODY<<<

Zobacz także

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna 8 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie na ogół duże. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna 0 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni.

RadioZET.pl/ PAP