Zamknij

Pogoda: Przymrozki w maju w 9 województwach. IMGW wydał alerty

20.05.2020 20:35
Przymrozek
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Pogoda w maju nas nie rozpieszcza. Po zeszłotygodniowym załamaniu pogody, opadach śniegu i gwałtownych burzach, IMGW wydał kolejne ostrzeżenia przed przymrozkami. Alerty IMGW obowiązują w większości kraju. 

Ostrzeżenie IMGW przed przymrozkami dla północnej, centralnej oraz wschodniej części kraju obejmuje województwo zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, mazowieckie, lubelskie oraz północne powiaty woj. łódzkiego i wielkopolskiego.

Na tym obszarze w nocy z środy na czwartek miejscami temperatura może spaść przy gruncie nawet do -3 stopni Celsjusza. 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia to najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżeń IMGW. Oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Pogoda na czwartek 21 maja 

W czwartek 21 maja Polska będzie pod wpływem wyżu znad Skandynawii. Z północy będzie napływać chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. 

Zobacz także

Temperatura maksymalna od 10-11 stopni na krańcach północnych i północno-wschodnich oraz w dolinach karpackich do 15 stopni w centrum kraju i 18 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie w porywach do 55 km/h, z kierunków.

Na Pomorzy niewykluczone przelotne opady deszczu. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/IMGW