Lato w odwrocie. W czwartek w Europie spadnie pierwszy śnieg

04.09.2019 15:55
Pogoda
fot. Albin Marciniak/East News

To koniec lata? W czwartek w Europie może spaść pierwszy śnieg - informuje Tomasz Wasilewski z TVN Meteo. Pogoda w Polsce będzie na razie spokojna. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pierwszy śnieg w Europie po rekordowo upalnym lecie pojawi się w czwartek w Alpach na wysokości dwóch tysięcy metrów. To efekt napływu chłodnego powietrza pochodzenia arktycznego. Jak informuje Tomasz Wasilewski z TVN Meteo, pogoda w Europie jest kształtowana przez niż znajdujący się nad Wielką Brytanią, Morzem Północnym i częściowo nad Skandynawią.

Mówimy o tym arktycznym powietrzu dlatego, że nasi zachodni sąsiedzi przewidują, że jutro może padać w Europie Środkowej śnieg. Nie dotyczy to oczywiście nizin

TOMASZ WASILEWSKI

Jaka pogoda w Polsce? 

Pogoda w Polsce na początku września uległa załamaniu. Serwis tatromaniak.pl na początku tygodnia ostrzegał turystów przed mrozem i opadami śniegu w Tatrach. Pierwszy drastyczny spadek temperatury w górach odnotowano w nocy z wtorku na środę. Na Kasprowym Wierchu termometry pokazały 1 stopień. 

Najnowsze prognozy pogody nie zwiastują kolejnego spadku temperatur w Polsce. W czwartek temperatura maksymalna wyniesie od 19-20 stopni na wybrzeżu i Podhalu do 26 stopni Celsjusza w centralnym pasie kraju. 

RadioZET.pl/TVN Meteo