We wtorek pochmurno i deszczowo. Miejscami możliwa krupa śnieżna

29.10.2019 07:08
Pogoda
fot. Shutterstock

Polska jest na skraju układów niżowych Jarosław i Wilhelm. We wtorek czekają nas przelotne opady deszczu, na krańcach północnych możliwa krupa śnieżna, a na północnym wschodzie, Przedgórzu Sudeckim oraz w Beskidach także deszcz ze śniegiem. Na termometrach maksymalnie 10 stopni.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

We wtorek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północy lokalne rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu, na krańcach północnych możliwa krupa śnieżna, a na północnym wschodzie, Przedgórzu Sudeckim oraz w Beskidach także deszcz ze śniegiem. Wysoko w Sudetach oraz na szczytach Tatr przelotny śnieg. Temperatura maksymalna od 6°C do 10°C, tylko na Podhalu i w rejonach górskich około 4°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni i północny.

W nocy ze wtorku na środę na południu i północy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i tam przelotne opady deszczu, miejscami na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -3°C na północnym wschodzie oraz miejscami w centrum do 2°C na południowym zachodzie oraz zachodnim wybrzeżu, tylko na wschodnim wybrzeżu 3°C. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, północny i północno-zachodni.

>>>SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY<<<

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 8°C. Wiatr na ogół umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 0°C. Wiatr słaby, północno-zachodni.

RadioZET.pl/ PAP