Zamknij

Pogoda. Pochmurny i deszczowy początek tygodnia

Redakcja
20.05.2019 07:04
Pogoda. Pochmurny i deszczowy początek tygodnia
fot. Shutterstock

W poniedziałek czeka nas pochmurna i deszczowa aura. W godzinach popołudniowych spodziewane są burze. Temperatura maksymalna od 21 st. C na Dolnym Śląsku i Podhalu do 25 st. C na zachodzie oraz miejscami w centrum.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu i burze. W czasie burz opady gradu, a prognozowana wysokość opadów do 20 mm na przeważającym obszarze, a na Podlasiu, wschodnim Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu do 30 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. C na Dolnym Śląsku i Podhalu do 25 st. C na zachodzie oraz miejscami w centrum; chłodniej w kotlinach sudeckich i nad morzem: od 17 st. C do 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni, tylko na zachodzie wschodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h na zachodzie i 75 km/h w centrum i na wschodzie.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami, głównie na wschodzie, duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a wieczorem również zanikające burze. Lokalnie grad. W czasie burz prognozowana wysokość opadów do 20 mm na Mazowszu, Podlasiu oraz Lubelszczyźnie. Temperatura minimalna od 10 st. C w Małopolsce do 16 st. C na północnym wschodzie; chłodniej w kotlinach górskich: od 7 st. C do 9 st. C. Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 60 km/h. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

>>>PROGNOZA POGODY<<<

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. W czasie burz prognozowana suma opadów do 25 mm. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, w czasie burz w porywach do 70 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. W czasie burz prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura minimalna 15 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni, w czasie burz w porywach do 65 km/h.

RadioZET.pl/PAP