Zamknij

Prawdziwa zima już na horyzoncie. Po świętach sypnie śniegiem

Magdalena Kulej
26.12.2019 17:44
Pogoda. Prawdziwa zima jeszcze przed Sylwestrem. Po świętach sypnie śniegiem
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Ostatnie dni 2019 roku będą chłodne, a miejscami nawet białe. Według synoptyków jeszcze przed Sylwestrem w części kraju można spodziewać się opadów śniegu i lekkiego mrozu. 

Śnieg to w tym sezonie zjawisko niezwykle rzadkie. Marzenie o białych świętach spełniło się tylko dla tych, którzy Boże Narodzenie spędzali w górach. Tam zima w pełni.

Jak przekazywał jeszcze w pierwszym dniu świąt Tatrzański Park Narodowy, wszystkie tamtejsze szlaki turystyczne są pokryte świeżą warstwą śniegu. Na Kasprowym Wierchu, przy kilku kreskach poniżej zera, leży już 70 cm białego puchu, a padać nie przestaje. Biało jest też w niższych partiach gór i w Zakopanem.

Zobacz także

Pogoda na ostatnie dni grudnia może jeszcze zaskoczyć

A co z pozostałymi rejonami Polski? Wszystko wskazuje na to, że z dnia na dzień w całym kraju temperatura będzie spadać. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków w ostatni weekend grudnia miejscami może prószyć i można się spodziewać lekkiego mrozu.

Prognoza pogody na sobotę 28 grudnia

Prognoza pogody na sobotę 28 grudnia

‧ fot. IMGW

W sobotę śniegiem sypnie m.in. na wschodzie kraju, choć i w innych częściach kraju może przelotnie poprószyć. W niedzielę świeża warstwa śniegu powinna pojawić się jeszcze na Podkarpaciu.

Prognoza pogody na niedzielę 29 grudnia

Prognoza pogody na niedzielę 29 grudnia

‧ fot. IMGW

Po tym kilkudniowym ochłodzeniu od poniedziałku znów zacznie się ocieplać. A to oznacza, że pogoda w Sylwestra i Nowy Rok już taka zimowa nie będzie, a śnieg najprawdopodobniej utrzyma się tylko w górach.

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/Windy