Pogoda. Przelotne opady deszczu i burze

01.08.2019 07:04
Prognoza pogody
fot. Shuterstock

W czwartek czekają nas przelotne opady deszczu, a na zachodzie i południu kraju także burze. Temperatura maksymalna od 21 do 25 st. W większości kraju pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, a na zachodzie i południu kraju także burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, a na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i Karpatach do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21 do 25 st.; chłodniej na wybrzeżu i Pomorzu Wschodnim oraz na północnym wschodzie od 18 do 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, lokalnie, szczególnie na północy, wzrastające do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Miejscami na zachodzie zanikające burze; możliwe burze także na Pomorzu Wschodnim i Mazurach. W kotlinach górskich i gdzieniegdzie na Pomorzu Wschodnim mgła ograniczająca widzialność do 400 metrów. Temperatura minimalna od 10 do 15 st.; w rejonach podgórskich Karpat 9 st. Wiatr na ogół słaby, zmienny. W czasie burz wiatr porywisty.

>>>PROGNOZA POGODY<<<

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 14 st. Wiatr słaby, zmienny.

RadioZET.pl/PAP