Zamknij

Pogoda. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem

07.10.2019 06:51
Pogoda
fot. Shutterstock

W poniedziałek czekają nas niewielkie rozpogodzenia. Wystąpią przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie także deszczu ze śniegiem lub krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 6°C na Suwalszczyźnie i Podhalu do 10°C na zachodzie i południowym zachodzie oraz nad morzem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek na północy, wschodzie i w centrum kraju przeważnie zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko rano liczne rozpogodzenia. Okresami przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie także deszczu ze śniegiem lub krupy śnieżnej. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano lokalnie mogą utrzymywać się mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 6°C na Suwalszczyźnie i Podhalu do 10°C na zachodzie i południowym zachodzie oraz nad morzem. Wiatr na ogół słaby, zmienny, tylko na północy okresami umiarkowany, północno-zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek na północnym wschodzie oraz na wschodzie wybrzeża i Pomorza zachmurzenie duże z rozpogodzeniami, miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie możliwy deszcz ze śniegiem lub krupa śnieżna. W pozostałej części kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -4°C na terenach podgórskich do około 1°C w centrum kraju i 4°C, 5°C nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i południowych.

>>>SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY<<<

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie przeważnie umiarkowane, okresami duże i wtedy słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 9°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 2°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

RadioZET.pl/PAP