Zamknij

Pogoda. Rekordowe upały. Na termometrach nawet 35 stopni

11.06.2019 06:52
Pogoda. Rekordowe upały. Na termometrach nawet 35 stopni
fot. RadioZET

Wtorek przyniesie kolejny wzrost temperatury. Na termometrach od 28 st. na krańcach południowo-wschodnich do 31 st. w centrum kraju i 35 st. na Dolnym Śląsku. Miejscami możliwe burze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

We wtorek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe, jedynie w pasie od Pomorza przez Kujawy, Wielkopolskę po Dolny Śląsk zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 30 mm. Zachmurzenie duże także okresami na Pogórzu Karpackim i wtedy możliwe przelotne opady deszczu i słabe lokalne burze. Temperatura maksymalna od 28 st. na krańcach południowo-wschodnich do 31 st. w centrum kraju i 35 st. na Dolnym Śląsku, chłodniej na Podhalu i Helu: od 24 do 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i wschodnich. Podczas burz silne porywy wiatru do 90 km/h, na Dolnym Śląsku możliwe porywy do 100 km/h.

W nocy na przeważającym obszarze kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, miejscami grad. Przewidywana wysokość opadów podczas burz do 20 mm. Początkowo przelotne opady deszczu także na Pogórzu Karpackim. Temperatura minimalna od 15 st. na Podhalu i 17 st. na krańcach wschodnich do 21 st. miejscami na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i wschodnich. Podczas burz wiatr w porywach do 80 km/h.

>>>PROGNOZA POGODY<<<

We wtorek w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 31 st. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

RadioZET.pl/PAP