IMGW: Niebezpieczna pogoda na południu Polski. W weekend blisko 20 stopni

15.11.2019 17:29
Pogoda
fot. www.ventusky.com

Pogoda na południu Polski może być niebezpieczna. IMGW ostrzega w piątek przed silnym wiatrem mieszkańców czterech województw. W porywach wiatr może osiągać prędkość 85 km/h. Z kolei od soboty poczujemy prawdziwy powiew ciepła. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda daje się we znaki mieszkańcom południa Polski. W środę IMGW wydał ostrzeżenia dotyczące opadów śniegu w kilku powiatach województwa dolnośląskiego. Dzień później w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia zaśnieżonych podwórek i miast

W piątek, 15 listopada ostrzeżenia pierwszego, najniższego stopnia, wydano dla południowych powiatów czterech województw: dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Alerty będą obowiązywać do godzin popołudniowych w sobotę.

Średnia prędkość wiatru wyniesie 35-45 km/h, w porywach jednak może osiągnąć nawet 85 km/h. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków silny wiatr najwcześniej pojawi się na zachodzie, później przesunie się w kierunku wschodnim.

Prognoza pogody na weekend. Termometry pokażą blisko 20 stopni 

Pogoda zaskoczy nas również w weekend. W sobotę odczujemy jednak napływ cieplejszego powietrza. Temperatura maksymalna od 10-12 stopni na północy do 14-16 stopni Celsjusza na południu Polski.

Jeszcze cieplej będzie w niedzielę. IMGW zapowiada, że na południu Polski termometry pokażą 17 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze kraju temperatura maksymalna od 10 do 15 stopni.

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/PAP