IMGW ostrzega przed kolejnymi śnieżycami. Na drogach będzie niebezpiecznie

06.02.2020 14:50
Śnieżyca
fot. PAP

Zima na południu Polski. Jak podaje IMGW, to nie koniec intensywnych opadów śniegu. Służby ostrzegają również przed opadami marznącymi na północnym wschodzie kraju. Pogoda w najbliższych godzinach może być niebezpieczna. 

10 maja idę na wybory prezydenckie. Chodź ze mną! Dołącz do wydarzenia Radia ZET na Facebooku

Śnieg będzie padał w południowych regionach województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej szacuje się, że przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść do 20 cm. Służby przypominają, że warunki w górach są już bardzo trudne. W wielu miejscach leży już kilkadziesiąt centymetrów śniegu

Alert IMGW przed intensywnymi opadami śniegu obowiązuje do godziny 10 rano w piątek. Kierowcy i pieszy powinni zachować szczególną ostrożność na drogach.

IMGW wydał również ostrzeżenie przed oblodzeniem, które obowiązuje w województwach: warmińsko-mazurskim, mazowieckim, podlaskim oraz lubelskim. 

Pierwszy — najniższy stopień ostrzeżenia — oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

RadioZET.pl/IMGW