Śnieg i intensywne opady deszczu. IMGW wydaje alerty

13.11.2019 18:16
Zima
fot. Shutterstock

Śnieg w Polsce. IMGW wydał w środę alerty przed opadami śniegu w południowych powiatach województwa dolnośląskiego. W województwie małopolskim obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Śnieg już nie tylko w Tatrach i nad Podhalu. W trzech powiatach województwa dolnośląskiego, tj. w powiecie lubańskim, lwóweckim i jeleniogórskim, obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami śniegu.

Alert przed opadami białego puchu będzie obowiązywał do godziny 3:00 w czwartek, 14 listopada. 

IMGW: Śnieg i deszcz w Polsce

Ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu obowiązują w południowych powiatach województwa dolnośląskiego i trzech południowo-zachodnich powiatach województwa opolskiego, tj. w powiecie nyskim, brzeskim i prudnickim.

Ponadto w południowych powiatach województwa małopolskiego, tj. w powiecie gorlickim, nowosądeckim, nowotarskim i tatrzańskim obowiązują ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia przed silnym wiatrem.

Zobacz także

Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy w związku z tym spodziewać się m.in. opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym. IMGW zaleca przy tym ostrożność oraz śledzenie prognoz pogody.

Natomiast ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia oznacza, że stany wody (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie powyżej stanów alarmowych. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP