Zamknij

Pogoda. Stopniowe przejaśnienia. Miejscami opady deszczu

21.08.2019 07:02
Pogoda. Stopniowe przejaśnienia. Miejscami opady deszczu
fot. Shutterstock

W środę czekają nas rozpogodzenia i przejaśnienia. Przelotne opady deszczu, na południowym wschodzie możliwe burze. Temperatura maksymalna około 15 st. na Podhalu, od 17 do 19 st. na północnym wschodzie, miejscami nad morzem i w kotlinach sudeckich, od 20 do 24 st. na przeważającym obszarze, a najcieplej w południowej Lubelszczyźnie i wschodniej części Podkarpacia, do 25-27 st.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W środę w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na południowym wschodzie możliwe burze. Na północnym wschodzie w pierwszej połowie dnia opady deszczu okresami o umiarkowanym natężeniu, początkowo możliwe także burze. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm na południu Podkarpacia, do 25 mm na Warmii i Mazurach oraz do 30 mm na Podlasiu. Temperatura maksymalna około 15 st. na Podhalu, od 17 do 19 st. na północnym wschodzie, miejscami nad morzem i w kotlinach sudeckich, od 20 do 24 st. na przeważającym obszarze, a najcieplej w południowej Lubelszczyźnie i wschodniej części Podkarpacia, do 25-27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami na południu i wschodzie porywisty, północny i północno-zachodni, w czasie burz w porywach do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Początkowo na krańcach południowych Podkarpacia, Małopolski i Lubelszczyzny oraz we wschodniej części Warmii, oraz zachodniej Pomorza wystąpią przelotne opady deszczu. Miejscami wystąpią mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 8 st., 10 st. na północnym wschodzie, w kotlinach sudeckich oraz na Podhalu, do 11 st., 14 st. na pozostałym obszarze, jedynie nad morzem lokalnie około 16 st. Wiatr słaby, na zachodzie i w centrum zmienny, na wschodzie i miejscami nad morzem z kierunków północnych.

>>>SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY<<<

W środę w Warszawie zachmurzenie duże, po południu z większymi przejaśnieniami. Rano słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wieczorem słaby, na ogół północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Silne zamglenia, lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna około 13 st. Wiatr słaby, zmienny.

RadioZET.pl/PAP