Zamknij

Pogoda. Tego dnia spadnie śnieg. Nowa długoterminowa prognoza

02.11.2022 10:48

Astronomiczna zima rozpoczyna się w grudniu, ale już w długoterminowych prognozach na listopad pojawia się pierwszy śnieg. Synoptycy portalu Fani Pogody wskazali konkretny dzień, w którym za oknami może zrobić się biało.

Zima
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Pogoda w pierwszy dzień listopada została zdominowana przez mgły. Na RadioZET.pl pokazaliśmy niezwykłe zjawisko "morza mgieł", które nad Zamościem zarejestrował dronem nasz czytelnik. W kolejnych dniach będzie coraz więcej chmur, opadów i zrobi się dużo chłodniej. Synoptycy przewidują także pierwszy śnieg.

Wiemy, kiedy spadnie śnieg. Prognoza na listopad

Z amerykańskiego modelu klimatu (CFS) wynika, że pogodę w listopadzie zdominują niże, co przełoży się na dużą dynamikę aury. "Ilość opadów będzie w normie. Możliwe są fale silnego wiatru. Nie można wykluczyć pojedynczych dni z burzami, jak i też głębokich niżów w cieplejszych masach" – czytamy na portalu Fani Pogody.

Według długoterminowych prognoz w drugiej połowie listopada możemy odczuć znaczne ochłodzenie. "Przymrozki w ostatnim miesiącu meteorologicznej jesieni mogą być częstsze niż w październiku" – przewidują synoptycy. 

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że od 15 listopada mogą pojawiać się zimowe akcenty i na terenach nizinnych spadnie pierwszy śnieg. Średnia miesięczna temperatura w granicach 2-5 stopni Celsjusza sprawi, że najprawdopodobniej zbyt długo się on nie utrzyma. "W górach możliwe są większe opady zimowe" – napisano.

Przypominamy, że długoterminowa prognoza pogody ma charakter orientacyjny i może ulec zmianie. Na naszym portalu na bieżąco można śledzić prognozy pogody na nadchodzące dni i tygodnie.

RadioZET.pl/IMGW/Fani Pogody