Pogoda. Upały i burze z gradem

12.08.2019 07:04
Pogoda. Upały i burze z gradem
fot. Shutterstock

W poniedziałek w wielu miejscach upalna pogoda. Wystąpią przelotne opady deszczu i burze, najsilniejsze w południowo-wschodniej części kraju. Możliwy grad.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, najsilniejsze w południowo-wschodniej części kraju. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm, w Małopolsce i na Podkarpaciu do 40 mm. Temperatura maksymalna od 22°C, 24°C na zachodzie i północnym zachodzie do 32°C na Podkarpaciu, na wybrzeżu i w kotlinach sudeckich od 20°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h, punktowo w na południowym wschodzie możliwe porywy do 110 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami, głównie na południu i wschodzie, opady deszczu. Na Przedgórzu Sudeckim i południu Opolszczyzny opady o natężeniu umiarkowanym i silnym, prognozowane sumy do 30 mm w ciągu 12 godzin. Na wschodzie i południu burze. Możliwy grad. W czasie burz prognozowana wysokość opadów do 40 mm. Temperatura minimalna od 14°C do 19°C, na Podhalu około 13°C. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz silniejszy, w porywach do 90 km/h, punktowo w na południowym wschodzie możliwe porywy do 110 km/h.

>>>SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY<<<

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie początkowo małe, później na ogół umiarkowane, okresami wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Możliwa burza. Temperatura maksymalna 28°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy, skręcający na zachodni. Podczas burzy wiatr porywisty. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 17°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

RadioZET.pl/PAP