Pogoda: Jednodniowe ocieplenie w Polsce. Wrócą mrozy, silny wiatr i burze

10.03.2020 16:42
Pogoda
fot. ventusky.com

Pogoda. Najbliższe dni, szczególnie czwartek zapowiada się zdecydowanie cieplejszy, ale będzie padał deszcz i wiał silny wiatr. W weekend czeka nas gwałtowna zmiana pogody. Temperatura spadnie - w nocy nawet do minus sześciu stopni – zapowiada IMGW.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w czwartek 12 marca zapowiada się iście wiosennie. Ciepło będzie praktycznie na całym obszarze Polski. Na północy kraju termometry pokażą od 8 do 10 stopni Celsjusza. W centrum kraju w najcieplejszym momencie dnia należy się spodziewać 13-14 stopni. Najcieplej będzie tego dnia na Dolnym Śląsku, gdzie termometry pokażą nawet 17 stopni.

W czwartek nastąpi przejściowe ocieplenie, bo już w piątek zrobi się chłodniej, a w weekend temperatura w nocy może spaść nawet do minus 6 stopni Celsjusza w centralnej Polsce

- powiedział Michał Ogrodnik, dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

W najbliższych dniach należy się spodziewać silnego i porywistego wiatru, który będzie do nas wiał z zachodu. Już w nocy z wtorku na środę wiatr dotrze do obszarów podgórskich, a w środę rano zacznie wiać także nad morzem.

Zobacz także

Wiatr w porywach będzie osiągał prędkości do 75 - 80 km na godzinę. W czwartek na Pomorzu będzie wiało najmocniej. Nad samym morzem z prędkością nawet do 100 km na godzinę. Porywy wiatru będą związane z pojawieniem się deszczu, nie wykluczone są także burz na zachodzie i w centralnej części kraju. W górach spodziewane są porywy wiatru osiągające w porywach do 120 km na godzinę.

Na kolejny tydzień synoptycy nie przewidują jeszcze znaczącego ocieplenia, ale lokalnie mogą występować uderzenia ciepła z temperaturą powyżej 10, a nawet 15 stopni. W dalszym ciągu należy spodziewać się nocnych przymrozków.

RadioZET.pl/PAP/IMGW