Zamknij

Pogoda. W niedzielę burze i trąby powietrzne. IMGW ostrzega cztery regiony

31.07.2021 21:21
Pogoda. W niedzielę burze i trąby powietrzne. IMGW ostrzega cztery regiony
fot. Materiały prasowe

Pogoda w niedzielę (1 sierpnia) znów będzie niebezpieczna. Burze pojawią się na południu, w centrum i wschodzie kraju. Niewykluczone są trąby powietrzne. Temperatura wzrośnie do 30 stopni - ostrzega IMGW. 

Pogoda w niedzielę będzie dynamiczna i niebezpieczna. Noc z 31 lipca na 1 sierpnia powinna być jeszcze spokojna, bez groźniejszych zjawisk atmosferycznych. Przelotne burze będą występować jedynie na wschodzie i północy kraju.

Pogoda. 1 sierpnia możliwe trąby powietrzne i burze

W niedzielę (1 sierpnia) do Polski wkroczy od południa i od południowego zachodu strefa opadów deszczu. W ciągu dnia będzie się przemieszczała powoli na północ. IMGW prognozuje największe opady na południu, w centrum i wschodzie kraju. 

Burze w niedzielę wystąpią przede wszystkim w Małopolsce, na Podkarpaciu, Kielecczyźnie oraz Lubelszczyźnie. – Mogą to być silne burze z gwałtownymi zjawiskami, z intensywnymi opadami deszczu do 40-50 mm i z porywistym wiatrem nawet do 100 km/h. Niewykluczone, że gdzieś wystąpią trąby powietrzne – przekazała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk.

Gdzie jest burza? IMGW ostrzega

1 sierpnia w całym kraju możliwe są opady deszczu. Pojedyncze burze mogą pojawić się w niedzielę jeszcze na południowym wschodzie Mazowsza. – W Warszawie jest niewielkie prawdopodobieństwo burz, ale będzie dużo chmur i opady deszczu, zwłaszcza po południu – dodała Tomczuk.

Słabsze burze spodziewane są z kolei na Wybrzeżu i Pomorzu. Pogoda na zachodzie kraju będzie spokojniejsza, bez gwałtownych zjawisk. Temperatura wyniesie w niedzielę od 18-19 stopni na Dolnym Śląsku do 30 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. 

RadioZET.pl/IMGW/PAP