Zamknij

Pogoda. Zachmurzenie i przelotne opady

14.08.2019 07:01
Pogoda. Zachmurzenie i przelotne opady
fot. Shutterstock

W środę czeka nas zachmurzenie i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st. C, 17 st. C na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu do 23 st. C, 24 na południowym zachodzie. Miejscami mogą pojawić się burze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W środę na krańcach południowo-wschodnich zachmurzenie duże z opadami deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów do 25 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, gdzieniegdzie przelotne opady deszczu, na wybrzeżu i Pomorzu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 16 st. C, 17 st. C na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu do 23 st. C, 24 na południowym zachodzie, na Podhalu około 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, w czasie burz w porywach do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże z rozpogodzeniami. Na północy, krańcach wschodnich i południowych słabe przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 9 st. C do 14 st. C, chłodniej na terenach podgórskich i krańcach północno-wschodnich: od 6 st. C do 8 st. C. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich.

>>>SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY<<<

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. W nocy zachmurzenie umiarkowane i małe. Temperatura minimalna 11 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

RadioZET.pl/PAP