Zamknij

Poprawa pogody. Synoptyk IMGW: we wtorek słonecznie i ciepło

04.05.2021 06:53
pogoda wtorek 4 maja
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK /East News

Prognoza pogody na wtorek 4 maja 2021 roku wskazuje na dużą ilość słońca. Wraz z upływem dnia chmur będzie przybywać i spodziewane są przelotne opady deszczu. Wiatr będzie silny - z porywami do 60 do 80 km/h. Temperatura wzrośnie - przekazał PAP Michał Ogrodnik, dyżurny synoptyk IMGW.

Prognoza pogody 4 maja 2021 roku. Według informacji przekazanych przez synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - wtorek zapowiada się z dużą ilością słońca.

"Wraz z upływem dnia chmur będzie przybywać i miejscami będą występować przelotne opady deszczu" - tłumaczył Michał Ogrodnik.

Prognoza na wtorek 4 maja. Słonecznie i ciepłej, na termometrach do 18 stopni Celsjusza

Zaznaczył, że w ciągu dnia wiatr będzie dość silny i porywisty. "W porywach będzie osiągał do 60 km/h, nad morzem do 65 km/h. Najsilniejszego spodziewamy się na obszarach górskich - w Karpatach oraz Sudetach. Tam w porywach wiatr będzie osiągał do 80 km/h" - poinformował. Wskazał, że we wtorek będzie troszkę cieplej niż w poniedziałek.

"W poniedziałek w najcieplejszym momencie dnia było tylko 11 st. C. We wtorek 11 st. C. to będzie najniższa temperatura. Prognozowana jest miejscami na północy kraju. Natomiast na południu na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy nawet 18 st. C." - zapowiedział synoptyk IMGW.

Przyznał, że tegoroczny początek maja nie należy do wymarzonych pod względem temperatury i opadów.

Prognoza długoterminowa. Jaka pogoda w maju? Synoptyk: cieplej dopiero w weekend

"Najbliższe dni - do czwartku, piątku - zapowiadają się z bardzo podobną pogodą i zakresami temperatur. Cieplej zrobi się dopiero w weekend. Nad Polskę zacznie wówczas napływać cieplejsze powietrze i w całym kraju temperatura w niedzielę 9 maja będzie oscylowała w granicach 20 st. C." - zapowiedział Ogrodnik.

Jak dodał - "Niestety wraz z napływem cieplejszych mas powietrza, spodziewamy się również występowania przelotnych opadów deszczu oraz burz".

RadioZET.pl/ IMGW/ PAP