Zamknij

Kwietniowy powrót zimy. Czwartek pod znakiem opadów deszczu i śniegu

08.04.2021 06:51
prognoza pogody 8 kwietnia
fot. AP /East News

Prognoza pogody na czwartek 8 kwietnia 2021 roku. Dziś pogoda będzie zbliżona do tej, z którą mieliśmy do czynienia w ostatnich dniach. Prognozowane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu - poinformował PAP rzecznik i synoptyk IMGW-PIB Grzegorz Walijewski.

Prognoza pogody. Walijewski przekazał, że temperatura w czwartek 8 kwietnia będzie nieco wyższa od tej ze środy i termometry pokażą od 4 do 8 st. C. W rejonach podgórskich nadal będzie chłodno - od -1 do 3 st. C.

"Nadal na południu będzie padał śnieg, tam jutro może dopadać do 7 cm. Na pozostałym obszarze kraju od 1 do 2 cm. W całym kraju cały czas prognozowane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu" - poinformował synoptyk.

Prognoza pogody na 8 kwietnia: spadnie deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg

Dodał, że miejscami mogą pojawiać się również burze. Nieco słabszy będzie wiatr, którego prędkość osiągnie w porywach do 60 km/h, a w górach do 70 km/h. Tam gdzie będzie padał śnieg wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne. Słońce będzie się pojawiało jedynie miejscami.

Według prognoz IMGW pogoda zacznie poprawiać się w piątek i niewykluczone, że wysokie temperatury utrzymają się przynajmniej do wtorku.

RadioZET.pl/ IMGW/ PAP