Zamknij

Będą chmury, trochę deszczu i… deszcz ze śniegiem! Pogoda w czwartek

Redakcja
11.04.2019 07:30
Będą chmury, trochę deszczu i… deszcz ze śniegiem! Pogoda w czwartek
fot. Evannovostro/Shutterstock

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy kraju przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub śniegu. Na południowym wschodzie miejscami słabe opady deszczu, wysoko w górach śniegu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże znad Morza Północnego, zachodniej Rosji, Bałkanów i Korsyki, jedynie na północy i częściowo w centrum kontynentu zaznaczy się wpływ wyżu znad Skandynawii. Polska będzie w zasięgu klina wspomnianego wyżu. Z północy na południe będzie przemieszczał się chłodny front atmosferyczny. Nad obszar kraju napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Zobacz także

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy kraju przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub śniegu. Na południowym wschodzie miejscami słabe opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 5-7 st. na północy, około 9 st. w centrum, do 11-13 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, wysoko w górach okresami dość silny i porywisty, z kierunków północnych, na zachodzie kraju początkowo wschodni.

Pogoda w nocy

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami, głównie na zachodzie i w centrum kraju. Na północy przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na południowym wschodzie i południu miejscami słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura minimalna od -4 st. do 0 st.; cieplej na południowym wschodzie i południu, od 0 st. do 4 st. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, wysoko w górach okresami dość silny i porywisty, północno-wschodni i północny.

Zobacz także

Pogoda w Warszawie

W Warszawie w środę zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Zobacz także

RadioZET/PAP