Wysoka temperatura i możliwe burze. Sprawdź prognozę pogody na piątek

Redakcja
26.04.2019 07:09
Prognoza pogody IMGW na piątek 27 kwietnia
fot. JARPHOTO/Shutterstock (ilustracyjne)

Nawet 28 stopni Celsjusza pokażą termometry w piątek na Śląsku i Opolszczyźnie. Ponadto mieszkańcy wschodnich i zachodnich rejonów kraju powinni przygotować się na możliwe burze. Sprawdź prognozę pogody na piątek 27 kwietnia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak informuje Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej, Polska jest pod wpływem niżu znad Niemiec, który przemieszcza się nad zachodnią Polskę. Na krańcach zachodnich kraju zaznacza się wpływ pofalowanego frontu chłodnego. Z południa i południowego zachodu napływa ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Zobacz także

Prognoza pogody na 26 kwietnia

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na krańcach zachodnich oraz wschodnich kraju miejscami duże i tam wystąpią przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 22 do 24 stopni Celsjusza na Podhalu i w strefie nadmorskiej do 26 do 28 stopni Celsjusza na pozostałym obszarze.

Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie oraz w czasie burz porywisty, na Podkarpaciu w porywach do 55 km/h, w rejonach podgórskich Śląska i Małopolski do 60 km/h, w rejonach podgórskich Podkarpacia do 65 km/h, z kierunków południowych.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie spadać.

Prognoza pogody IMGW 26.04
fot. Pogodynka.pl/IMGW

Zobacz także

Prognoza pogody na 27 kwietnia

W nocy, w centrum i na północnym wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, na zachodzie i krańcach wschodnich kraju burze.

Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 10 mm. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 10 do 13 stopni Celsjusza, nieco cieplej na Mazowszu, od 13 do 15 stopni Celsjusza, a najchłodniej nad morzem i na Podhalu - około 9 stopni Celsjusza oraz w kotlinach sudeckich - około 7 stopni Celsjusza.

Wiatr słaby i umiarkowany, na Podkarpaciu porywisty, z kierunków południowych, na zachodzie kraju skręcający na zachodni i północno-zachodni. W czasie burz w porywach do 65 km/h.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD