Zamknij

Ostrzeżenie przed poranną mgłą. W dzień od 8 do 13 stopni Celsjusza

20.10.2020 06:36
prognoza pogody
fot. Shutterstock

Prognoza pogody na wtorek 20 października: Przed południem liczne mgły ograniczające widzialność do 100 m. Wiatr okresami będzie dość silny, w porywach do 60 km/h na południowym zachodzie, a na Przedgórzu Sudeckim do 70 km/h. Na termometrach od 8°C do 13°C.

Prognoza pogody: Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia, Wyspy Brytyjskie oraz Rosja są pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu są w zasięgu układów wysokiego ciśnienia. Polska jest w zasięgu wyżu z centrum nad Bałkanami. Z południowego zachodu zacznie napływać ciepłe powietrze polarne morskie.

We wtorek zachmurzenie przeważnie umiarkowane, początkowo w rejonie zalegania mgieł duże. Przed południem miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m.

Prognoza pogody na wtorek 20 października 2020 roku

Temperatura maksymalna od 8 st.C na północnym wschodzie do 13 st.C na południowym zachodzie i zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h na południowym zachodzie kraju, do 70 km/h na Przedgórzu Sudeckim oraz do 75 km/h w górach, południowy i południowo-zachodni.

W nocy na południu zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami na północy kraju słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 4 st.C na południu do 7 st.C, 8 st.C w centrum kraju i 10 st.C lokalnie nad morzem, w dolinach górskich od 2 st.C do 4 st.C.

Zobacz także

Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Na terenach podgórskich porywy wiatru do 60 km/h, w Tatrach do 100 km/h.

Aktualna prognoza pogody

We wtorek w Warszawie początkowo zachmurzenie małe i lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Po południu zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Temperatura maksymalna 10 st.C.

Zobacz także

Wiatr początkowo słaby, po południu umiarkowany okresami porywisty, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna 7 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni.

RadioZET.pl/ PAP/ IMGW