Zamknij

Pogoda. Mglisty początek dnia. Poniedziałek będzie pogodny

26.10.2020 07:04
prognoza pogody
fot. Shutterstock

Prognoza pogody na poniedziałek 26 października 2020. Dzień pogodny, jedynie na zachodzie kraju oraz w Karpatach słabe opady deszczu. W godzinach porannych gdzieniegdzie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 100 m.

Prognoza pogody. Jak informuje IMGW na wschodzie Europy oraz na Półwyspie Iberyjskim pogodę kształtują wyże. Reszta kontynentu jest w zasięgu niżów. Polska znajduje się na skraju niżu znad Wysp Brytyjskich. Do krańców zachodnich, przybliża się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego, związanego z tym niżem. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.

W poniedziałek będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie miejscami na północy duże. Na zachodzie kraju oraz w Karpatach słabe opady deszczu. W godzinach porannych gdzieniegdzie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów, lokalnie do 100 metrów.

Prognoza pogody na poniedziałek 26 października

Temperatura maksymalna od 12°C do 17°C. Wiatr umiarkowany, na południowym wschodzie okresami dość silny, na wschodzie i w Sudetach porywisty, południowy i południowo-wschodni. W Tatrach porywy wiatru do 90 km/h, na Pogórzu Karpackim do 70 km/h i w Sudetach do 60 km/h.

Zobacz także

W nocy z poniedziałku na wtorek na południowym wschodzie i wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i tam słabe opady deszczu. Słaby deszcz także w Karpatach. Temperatura minimalna od 6°C do 11°C; chłodniej w rejonach podgórskich od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami dość silny, na południu i wschodzie miejscami porywisty, południowy i zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 80 km/h, a na Pogórzu Karpackim do 70 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 16°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna 11°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy.

RadioZET.pl/ PAP/ IMGW