Zamknij

Przelotne opady i zachmurzenie. Pogoda w czwartek

Redakcja
25.04.2019 07:24
Przelotne opady i zachmurzenie. Pogoda w czwartek
fot. schankz/shutterstock

W czwartek na południowym zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane, okresami duże i tu miejscami wystąpią przelotne opady deszczu. Na Pomorzu, Mazurach i Podlasiu możliwe burze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, przeważająca część Europy nadal jest w zasięgu niżu znad Atlantyku z układami frontów atmosferycznych. Jedynie Skandynawia, Europa Wschodnia i Południowa znajdują się pod wpływem wyżu z centrami nad Ukrainą i Morzem Białym. Pogodę w Polsce nadal kształtuje wspomniany niż. Z południowego zachodu i południa napływa ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Zobacz także

W czwartek na południowym zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane, okresami duże i tu miejscami wystąpią przelotne opady deszczu. Na Pomorzu, Mazurach i Podlasiu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 20 st.C do 23 st.C na Podlasiu, Podkarpaciu i Pomorzu Zachodnim, od 24 st.C do 27 st.C na pozostałym obszarze, chłodniej tylko na Półwyspie Helskim - około 15 st.C i na Podhalu - około 18 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie kraju oraz w czasie burz porywisty, wysoko w Tatrach w porywach do 70 km/h, południowy i południowo-wschodni.

Pogoda w nocy

W nocy, w pasie nadmorskim oraz na wschodzie kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północy miejscami słabe opady deszczu, początkowo możliwe burze. Temperatura minimalna od 9 st.C w kotlinach górskich i 10 st.C na północy do 13 st.C na południu i w centrum. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie oraz w czasie burz porywisty, w szczytowych partiach Tatr w porywach do 90 km/h, wschodni i południowo-wschodni, jedynie na Podkarpaciu także południowy.

Zobacz także

Pogoda w stolicy

W czwartek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st.C. Wiatr umiarkowany, wieczorem słaby, południowo-wschodni i południowy.

W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 13 st.C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

Zobacz także

W piątek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 27 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

RadioZET/PAP