Zamknij

Pogoda. Opady deszczu i burze. W górach spadnie śnieg

15.05.2020 07:08
Pogoda
fot. Shutterstock

W piątek miejscami mogą pojawić się opady deszczu i burze. W górach spodziewane są z kolei opady śniegu. Temperatura maksymalna od 12°C do 16°C, nieco chłodniej miejscami nad morzem, około 11°C; najchłodniej w rejonach podgórskich Karpat, od 6°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty.

Prognoza pogody na dziś: Jak informuje IMGW Europa północna, wschodnia i południowa jest w zasięgu niżów, zachodnią i centralną część kontynentu obejmie wyż znad wschodniego Atlantyku. Na przeważającym obszarze Polski dominuje słaby klin wyżu znad wschodniego Atlantyku, tylko na południu zaznacza się skraj niżu znad Rumunii i związana z nim strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Cały kraj obejmuje chłodne powietrze polarno-morskie.

W piątek na południu i południowym wschodzie kraju będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Od Kotliny Kłodzkiej przez Śląsk po Podkarpacie i południową Lubelszczyznę okresami opady deszczu, a w szczytowych partiach Tatr śniegu. Na południu województw śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego opady okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma opadów do 20 mm, lokalnie do 25 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na północy miejscami przelotne opady deszczu.

Prognoza pogody na 15 maja 2020 roku

Temperatura maksymalna od 12°C do 16°C, nieco chłodniej miejscami nad morzem, około 11°C; najchłodniej w rejonach podgórskich Karpat, od 6°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, w północnej połowie kraju z kierunków zachodnich, w południowej wschodni skręcający na północny, w centrum miejscami zmienny.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami - głównie w centrum i na południu - rozpogodzenia. Na północy kraju miejscami przelotne opady deszczu. Na południowym wschodzie początkowo jednostajne opady deszczu, stopniowo zanikające. Na południu i w centrum lokalnie utworzy się mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 2°C do 5°C, cieplej na wybrzeżu, od 5°C do 7°C, chłodniej w kotlinach górskich, od 0°C do 2°C, z przygruntowymi przymrozkami do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju okresami porywisty, a na wybrzeżu dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

Sprawdź aktualną prognozę pogody

W Warszawie w piątek pogodnie. Temperatura maksymalna około 15°C. Wiatr słaby, zachodni. W nocy zachmurzenie na ogół małe. Temperatura minimalna około 5°C. Wiatr słaby, zachodni.

RadioZET.pl/PAP