Zamknij

Pogoda. Przelotne opady deszczu i silny wiatr. Miejscami do 60 km/h

16.05.2020 08:37
pogoda
fot. Shutterstock

W sobotę czekają nas przelotne opady deszczu i spore zachmurzenie. Temperatura maksymalna od 13 st. C do 17 st. C; chłodniej nad morzem i krańcach północno-wschodnich od 10 st. C do 12 st. C.

Europa północna i wschodnia oraz południowa część kontynentu są pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtuje klin wyżu znad Atlantyku. Polska pozostaje w zasięgu tego klina, tylko na północy kraju zaznaczy się strefa chłodnego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Zatoki Fińskiej.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, tylko na północy kraju okresami duże i tam przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13 st. C do 17 st. C; chłodniej nad morzem i krańcach północno-wschodnich od 10 st. C do 12 st. C.

Prognoza pogody na sobotę 16 maja 2020

Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny i silny od 35 km/h do 50 km/h, w całym kraju porywisty, zachodni. Największe porywy wiatru na wybrzeżu do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy duże z większymi przejaśnieniami. Na północy i zachodzie przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 3 st. C do 8 st. C; chłodniej miejscami w rejonach podgórskich około 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, na północy porywisty, południowo-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 55 km/h.

Sprawdź aktualną prognozę pogody

W sobotę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna około 15 st. C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, pod wieczór słabnący, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna około 5 st. C. Wiatr przeważnie słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

RadioZET.pl/PAP