Zamknij

Pogoda. Miejscami opady i burze

Redakcja
21.04.2019 09:42
Pogoda. Miejscami opady i burze
fot. Shutterstock

W Wielkanoc czekają nas lokalne opady deszczu. Miejscami pojawią się burze. Temperatura maksymalna od 12 st. na północnym wschodzie i Podhalu do 21 st.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W niedzielę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże oraz miejscami przelotne opady deszczu, na szczytach Tatr opady śniegu. Na wschodzie możliwe również burze. Prognozowana suma opadów na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu do 10 mm. Temperatura maksymalna od 12 st. na północnym wschodzie i Podhalu do 21 st. na zachodzie; nad morzem od 10 do 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.

W nocy na zachodzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, w obszarach podgórskich Karpat również opady deszczu ze śniegiem, a wysoko w Tatrach opady śniegu. Początkowo na wschodzie możliwe również zanikające burze. Prognozowana suma opadów na południowej Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Ziemi Świętokrzyskiej do 10 mm. Temperatura minimalna od 2 do 6 st.; w obszarach podgórskich od 0 do 2 st. i tam też przygruntowe przymrozki do -3 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu oraz podczas burz okresami porywisty, z kierunków wschodnich.

>>>PROGNOZA POGODY<<<

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północny i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr słaby, początkowo zmienny, później północno-wschodni i wschodni.

RadioZET.pl/PAP