Gorąco i burzowo - pogoda na niedzielę, 16 czerwca

16.06.2019 08:20
Gorąco i burzowo - pogoda na niedzielę, 16 czerwca
fot. Lidia Mukhamadeeva/REPORTER

Upały ze słońcem, a w Polsce południowej, centralnej i wschodniej burze – tak zapowiada się pogoda na niedzielę, 16 czerwca. TVN Meteo zapowiada, że w najbliższych dniach odetchniemy od wysokich temperatur.

Burze nie dadzą jednak wytchnienia od upałów. Meteorolodzy zapowiadają, że w ich trakcie może spaść od 10 do nawet 30 litrów deszczu na metr kwadratowy. Na południowym-wschodzie spadnie też grad.

Zobacz także

Termometry wskażą w najcieplejszym momencie dnia od 25 stopni Celsjusza w Szczecinie do 32 st. C na Podkarpaciu. Może powiać intensywnie – prędkość wiatru będzie sięgać od 60 do 100 km/godz. W południe odczujemy najwyższe ciśnienie dnia, ponad 1002 hPa.

Pogoda dla miast

W Krakowie szykuje się upalny i burzowy dzień. Może spaść do 30 litrów wody na mkw. Temperatura sięgnie 30 stopni C, powieje słabo, z północnego-zachodu.

Zobacz także

W Poznaniu będzie chłodniej – w stolicy Wielkopolski możemy spodziewać się 26 stopni C. Ciśnienie wzrośnie popołudniu, do 1008 hPA.

We Wrocławiu mieszkańcy mogą spodziewać się przelotnego deszczu i burz. Spadnie nawet 20 litrów wody na mkw. Maksymalne wskazanie temperatury wyniesie na Dolnym Śląsku 27 stopni C. Ciśnienie – do 1003 hPA.

Pogoda dla stolicy

W Warszawie synoptycy przewiduję deszcz tuż przed południem. Może spaść nawet 30 litrów deszczu na mkw. Powieje dość intensywnie – miejscami nawet 90 km/godz. W stolicy termometry pokażą 30 stopni, nastąpi to popołudniu, gdy minie czas burz i zaświeci słońce.

RadioZET.pl/TVN MEteo