Zamknij

Słoneczna aura w całej Polsce. Pogoda na niedzielę

Redakcja
22.07.2018 09:30
Prognoza pogody na niedzielę 22 lipca
fot. Engin_Akyurt/Pixabay

Nawet 28 stopni Celsjusza pokażą termometry w niedzielę. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku i Mazowszu. Tylko mieszkańcy Pomorza Zachodniego i Podhala powinni przygotować parasole. Sprawdź prognozę pogody na 22 lipca.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska znajduje się w obszarze lekko obniżonego ciśnienia związanego z niżami z ośrodkami nad zachodnią Rosją i Węgrami. Pozostajemy w dość ciepłej i umiarkowanie wilgotnej masie powietrza polarnego morskiego.

Zobacz także

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Tylko na miejscami na południowym-wschodzie, wschodzie oraz północnym zachodzie Polski wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu.

Prognoza pogody na 22 lipca
fot. IMGW/pogodynka.pl

Zobacz także

W Karpatach miejscami możliwe burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 25 mm, możliwy grad. Temperatura maksymalna od 23 stopni Celsjusza nad samym morzem i w kotlinach karpackich do 28 stopni Celsjusza na przeważającym obszarze kraju. Wiatr będzie słaby, północny i wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i nieznacznie wzrośnie.

Prognoza pogody na noc

W nocy z 22 na 23 lipca zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na Pomorzu oraz w Karpatach okresami duże i tam możliwe przelotne opady deszczu. W Karpatach zanikające burze. Na Żuławach miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Temperatura minimalna od 14 stopni Celsjusza na północnym wschodzie i południowym zachodzie do 18 stopni Celsjusza nad samym morzem.

Zobacz także

Chłodniej na obszarach podgórskich - od 11 do 13 stopni Celsjusza Wiatr słaby, zmienny, na ogół z kierunków północnych, tylko na Pomorzu Zachodnim z kierunków południowych. W czasie burz wiatr porywisty.

RadioZET.pl/PAP/PTD