Zamknij

Arktyczne powietrze wlewa się do Polski. Ostrzeżenia dla prawie całego kraju

Redakcja
14.04.2019 20:38
Pogoda niedziele poniedziałek
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Prognoza-pogody.-Wracaja-przymrozki.-IMGW-wydal-prognoze-ostrzezen

To będzie pogodna, ale bardzo mroźna noc. Na szczęście, wszystko wskazuje na to, że jedna z ostatnich tak zimnych. W połowie tygodnia zacznie robić się coraz cieplej. Zanim jednak termometry zaczną wskazywać prawdziwie wiosenne temperatury, trzeba zmierzyć się z napływającym do Polski arktycznym powietrzem.

Temperatura będzie spadać do nawet -6 stopni Celsjusza – tak zapowiadają się najbliższe noce.  W związku z przymrozkami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia. Te obowiązują niemal w całym kraju. Alerty nie objęły zaledwie trzech województw: zachodnio-pomorskiego, lubuskiego i podlaskiego. Przed przymrozkami ostrzega też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

W nocy z niedzieli na poniedziałek spodziewany jest spadek temperatury do -3 stopni Celsjusza. Tak zimno będzie m.in. na północnym wschodzie i południowym zachodzie kraju. Jeszcze chłodniej może być w kolejna noc – do nawet -6 stopni.

pogoda
fot. IMGW

Dobra wiadomość jest taka, że w ciągu dnia temperatury będą stopniowo wzrastać. W poniedziałek termometry nie wskażą jeszcze więcej niż 14 stopni, ale z każdym kolejnym dniem zaczniemy odczuwać „dobrą zmianę” w pogodzie.

ZOBACZ: Pogoda na Wielkanoc 2019 - jaka jest długoterminowa prognoza pogody na Wielkanoc?

RadioZET.pl/IMGW